من یک حاج قاسمم

من یک حاج قاسمم

من یک حاج قاسمم

  قیمت :10000

با تخفیف:7500

 هرکدام از شعرهای این کتاب به صورت مستقل به تکریم و معرفی یکی از ابعاد منحصر به فرد شخصیت حاج قاسم سلیمانی می پردازد و کودکان را به کسب آن ویژگی ها تشویق می کند؛ در عین حال مجموعۀ شعرهای این کتاب همگی یک هدف را دنبال می کنند و آن هدف معرفی سردار سلیمانی به عنوان یک الگوی بی نظیر برای کودکان است؛ 

 یکی از شعرهای کتاب من یک حاج قاسمم به موضوع تکریم شهیدان پرداخته است و درواقع به کودکان می آموزد که شهیدان عزیز ما و در راس آن ها شهید سلیمانی که نقش بی بدیلی در حفظ میهن ما دارند، شایسته بالاترین درجات احترام هستند و ما وظیفه داریم که همواره یاد و خاطره آن ها را زنده نگاه داریم. 

 یکی دیگر از شعرهای این کتاب با اشاره به شهادت حاج قاسم سلیمانی کودکان را امیدهای ایران معرفی می کند و به آن ها می آموزد که هیچ گاه نباید دست از تلاش و کوشش بردارند و همواره باید در راه سربلندی خود و وطن تلاش کنند. 

 بخش دیگری از کتاب به موضوع صلح طلبی می پردازد و به مخاطب خود گوشزد می کند که دنیای بدون جنگ و خونریزی به مراتب زیباتر از دنیای درگیر خشم و قهر است و او را به تلاش برای برقراری صلح و آرامش در تمام مراحل زندگی تشویق می کند. 

 در یکی دیگر از بخش های این کتاب شاعر محترم با زبان کودکانه و در قالب شعربه آیۀ شریفۀ «اشدّاء علی الکفّار رحماء بینهم» اشاره می کند و یکی از ویژگی های ممتاز شهید سپهبد سلیمانی را در عین صلابت و سرسختی با دشمنان، مهربانی و عطوفت او با دوستان معرفی می کند. او در لابه لای این ابیات از کودک مخاطبش می خواهد که به پیروی از اهل بیت عصمت و طهارت که الگوی نامتناهی سعادت هستند، در تمام مراحل زندگی اش به مانند سردار سلیمانی عمل کند و علیرقم این که برای تقویت خود و کشورش تلاش می کند، با اطرافیانش رحیم و مهربان باشد. 

یاد می گیریم که مثل اون 

بـاشـیم قــوی و مـهربـون 

که سربـلـند و شاد باشه 

تـا همـیـشـه کـشـورمون 

 از دیگر موضوعات مورد توجه در کتاب من یک حاج قاسمم، تشییع جنازه عظیم سردار سلیمانی است و تلاش شده تا این اتفاق بی نظیر برای همیشه در ذهن کودکان نقش ببندد و به آن ها بیاموزد که اگر کسی در راه خدا و برای خدمت به مردم زندگی کند در بین همه ی مردم جهان محترم خواهد بود و نام و یاد او همواره در ذهن ها باقی خواهد ماند. 

 در قسمت پایانی کتاب هم زندگینامه حاج قاسم عزیز با بیانی شیرین و کودکانه از زبان خود ایشان بیان شده و روش و منش و هدف زندگی و شهادت ایشان به خوبی برای کودکان شرح داده شده است. 


 با توجه به موارد بیان شده، این کتاب مجموعه ای بی نظیر از سبک زندگی و شهادت حاج قاسم عزیز را برای کودکان بیان کرده و درخلال بیان این مطالب الگوی تمام عیاری از سردار سپهبد شهید سلیمانی ترسیم نموده که می تواند نقش به سزایی در روند تربیتی کودکان داشه باشد.جهت خرید کتاب با تخفیف: به شماره 09107755160 تماس گرفته یا به ادرس  آیت الله بهجت 7 پاتوق کتاب مراجعه کنید