مرامنامه

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ

نون سوگند به قلم و آنچه مى ‏نويسند

مرامنامه

مقدمه:

تعلیم و تربیت رکن رکین حکومت اسلامی است که هدفش پرورش انسان هایی متعالی در راس تای دستیابی به تمدن اسلامی می باشد که وعده

خداست که می فرماید:

وَنُريدُ أَن نَمُنَّ عَلَى الَّذينَ استُضعِفوا فِي الأَرضِ وَنَجعَلَهُم أَئِمَّةً وَنَجعَلَهُمُ الوارِثينَ﴿۵﴾

ما می‌خواهیم بر مستضعفان زمین منّت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار دهیم!(سوره مبارکه القصص آیه ۵)

با عنایت به اهمیت این حوزه، عدم اهتمام مسولان به مساله تعلیم و تربیت با وجود توصیه های مقام معظم رهبری و دلسوزان نسبت به این حوزه سو استفاده های سیاسی جناحی از دستگاه آموزشی و استبعاد این حوزه از منزلت و رسالت بنیادینش و همچنین مغفول ماندن آ ن در گعده های جبهه انقلاب ما فرزندان انقلاب برخود فرض دانستیم برای احیا تعالیم دینی، زنده نگهداشتن دین باوری و تربیت اصولی و آموزشی بسترساز در تراز جامعه ی مهدوی با تاسیس جمعیت  فرهنگیان جوان برای نیل به تمدن اسلامی بست و توسعه ی عدالت آموزشی تاکید متوازن بر هردو بخش آموزش و پرورش و تحول بنیادین در این سازمان مهم گامی هر چند کوچک در راستای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)در آموزش و پرورش، سند تحول بنیادین و سند الگوی پیشرفت (تمدن اسلامی) برداریم .

اهداف

  1. انسجام و شناسایی نیروی های جوان به خصوص فرهنگیان جوان بدون توجه به جناح های سیاسی زیر سایه ی ولایت فقیه و قانون اساسی با تاکید بر اصول پایه ای، آ رمان ها و ارزش های نظام اسلامی و استفاده از آ ن ها برای اصلاح و ترمیم نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت در حوزه ی تعلیم و تربیت که اصلی ترین عامل محرک جامعه به سمت تمدن اسلامی مهم ترین هدف تشکل می باشد .
  2. ما اعضای تشکل بصیرت افزایی ، رشد و تعالی علمی، معنوی، اخلاقی و سیاسی در راستای تربیت شهروند در تراز جامعه ی مهدوی درگام اول برای اعضا و به دنبال آ ن کوشش برای تعالی سایر اعضای جامعه ی در بستر فضای مجازی و حقیقی اجتماع را بر خود فرض می دانیم .
  3. این تشکل وظیفه ی خود می داند که فعالیت های صف و ستاد، انتصابات، عزل ها و بخش نامه های نهاد های دولتی به معنای اعم،شرکت های دولتی، شرکت های خصولتی، نهاد های عمومی غیر دولتی و نهاد های و یا هر نهاد و یا شرکتی که فعالیتشان به طور انکار ناپذیری بر فرهنگ تربیتی جامعه اثر می گذارد خاصه در حوزه ی آ موزش و پرورش بررسی کند و بدون هیچ غرض ورزی به بوته ی نقد گذارد و برای اصلاح و جبران آ ن ها راهکارهایی ارائه دهد و نسبت به فعالیت های آ ن روشنگری کند.
  4. نمود بیرونی و فعلیت یافتن، هدف و غایت یک رهنمود است که قدر و ارزش آ ن رهنمود بر همگان مسجل می کند. ما برآ نیم با ارائه راهکارهای اجرایی و جهت فعلیت یافتن اسناد بالادستی همچون سند تمدن نوین اسلامی و سند تحول بنیادین در سایه ی سایر رهنمود های ولی امر مسلمین جهان گام هایی در جهت تحول بنیادین در آموزش و پرورش برداریم.
  5. مقابله با امر نفوذ داخلی و خارجی از طریق تربیت نیروهای و سعی در محقق ساختن شفافیت و همچنین استمداد از قدرت افکار عمومی برای مقابله با فساد سیاسی، اقتصادی و اخلاقی در جهت سالم سازی حداکثری صف و ستاد نهادهای کشوری و لشگری در حوزه های گوناگون به خصوص در امر تعلیم و تربیت برای نیل به حکومت علوی و ایجاد حس عدالت میان اجتماع وظیفه خود می دانیم.
  6. پیگیری مطالبات حقه مقام عظمی ولایت به خصوص رهنمود های ایشان در بیانیه گام دوم انقلاب و همچنین متفکران دلسوز انقلاب از طریق رشد انسان هایی پرسشگر به وسیله ی نظام تعلیم و تربیت هدفمند و اهتمام بر پاسخگو کردن مسولین را نصب العین خود قرار می دهیم.
  7. سعیمان بر مقابله با نفوذ فرهنگی و نظام های تعلیم و تربیت انحرافی وارداتی و تلاش برای حرکت در مسیر درست تعلیم و تربیت، تبیین اهداف ترسیم شده و تدقیق در مسیر نیل به آ ن و همچنین مطالعه ی تطبیقی با سایر نظام های آموزشی و پرورشی و همکاری مشترک با آنان برای باروری درخت تعلیم و تربیت و صدور تفکرات انقلاب در حوزه تعلیم و تربیت است.
  8. جمعیت فرهنگیان جوان برآ ن است با همفکری و همکاری با سایر ارگان ها در جهت نیل به اهداف تعیین شده انقلاب جمهوری اسلامی بالخص تعالی نظام تعلیم و تربیت در تمام عرصه ها گام های موثر بردارد
  9. ما جوانان متعهدیم با تکیه بر اصل ما می توانیم به امر ولی امرمان آتش به اختیار با کار و فعالیتی تشکیلاتی و جهادی در مسیر طلوع خورشید ولایت عظمی از هیچ تلاشی فرو نگداریم و از هر گونه محافظه کاری بپرهیزیم.

 

 

خط مشی:

جمعیت  فرهنگیان جوان که برای انجام وظیفه دینی و اخلاقی خود پا در عرصه وجود گذاشته است متعهد است که در راستای نیل به اهداف یاد شده از اصول و مبانی اسلام ناب محمدی تخطی نکرده و به قوانین جمهوری اسلامی احترام گذارد این تشکل با توجه به ماهیتش از هرگونه محافظه کاری اجتناب می کند زیرا این محافظه کاری است که باعث کتمان حقیقت و پایمال شدن عدالت و واقعیت می شود جمعیت فرهنگیان جوان خود را در هیچ یک از گرایش های سیاسی محصور نمی داند و آ نچه برایش اهمیت دارد پای بندی به انقلاب اسلامی ایران است و همچنیبن بر رجحان منافع انقلاب بر منافع فردی و گروهی و یا حزبی تاکید دارد و بر آ ن است از نیروی تمام فرهنگیان  جوان فارغ جناح گیری های سیاسی اعم از برادران و خواهران استفاده نماید.