مسئول نظارت بر اجرای شاخص‌های آموزشی در مهدکودک‌ها مشخص شد

به گزارش شهرآرانیوز، با بازگشایی مهد‌های کودک، یکی از سوالاتی که این روز‌ها از جانب خانواده‌ها مطرح است این است که نظارت‌ها بر موارد آموزشی، پرداخت شهریه‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی چگونه صورت می‌گیرد.

سعید بابایی مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در این خصوص گفت: پروتکل بازرسی این است که اولاً سالانه حداقل ۴ بار بازرسی جامع از سوی سازمان بهزیستی از مهد‌های کودک صورت می‌گرفت. این غیر از بازرسی‌هایی بود که نهاد‌های دیگر مثل خود وزارت بهداشت انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: البته در مصوبه جدید هیئت وزیران نظارت بر اجرای شاخص‌های آموزشی و پرورشی بر عهده وزارت آموزش و پرورش گذاشته شده است.

بابایی بیان کرد: در صورت هر گونه شکایتی نیز در درجه نخست به بهزیستی شهر مربوطه و در صورت عدم رفع به شماره پیامکی ۳۰۰۰۰۱۲۳۳۳ انتقال می‌دهند. این شماره در تمام مهد‌های کودک باید نصب باشد.

مجتبی زینی وند مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی نیز درباره مصوبه مورد با اشاره که نظارت بر اجرای شاخص‌های آموزشی و پرورشی در مهدکودک‌ها بر عهده وزارت آموزش و پرورش گذاشته شده است گفت: خوشبختانه آیین نامه ذیل ماده دو قانون که دولت را موظف کرده بود آیین نامه باید به تصویب دولت برسد، تصویب شد. بر اساس این آیین نامه صدور مجوز مهدکودک به عهده سازمان بهزیستی است و نظارت بر محتوای آموزشی مهد‌های کودک با آموزش و پرورش است که البته در اساسنامه مدارس غیردولتی و در بند ۷ نظارت بر محتوای آموزشی از جمله وظایف این سازمان دانسته شده است گرچه این نظارت باید در تعامل با معاونت‌های آموزشی صورت بگیرد.

وی ادامه داد: قانون مکلف کرده است که صدور مجوز مراکز پیش دبستانی که در فضای مهدکودک ایجاد می‌شود حتماً باید با مجوز آموزش و پرورش باشد. کارگروهی نیز با هماهنگی آقای قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور تشکیل داده ایم که کارشناسان و مدیران ما و بهزیستی در آن حضور دارند و قرار است نتیجه آن به تفاهم نامه‌ای تبدیل شود که هم تکالیف قانونی صدور مجوز تعیین شود و هم در نظارت‌ها با ما همکاری شود.

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *